Bytom

Przedszkole Miejskie nr 32 w Bytomiu

Przedszkole Miejskie nr 32 mieści się niedaleko centrum miasta, jednak z dala od ruchu ulicznego, w samym sercu osiedla Arki Bożka. Sąsiaduje z rezerwatem przyrody Żabie Doły, gdzie dzieci mają okazję obserwować przyrodę o każdej porze roku. Przy budynku przedszkola mieści się ogród wyposażony w huśtawki, piaskownice, drabinki i inne atrakcje dla dzieci pozwalające na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
Przedszkole posiada pięć sal dla dzieci, w których odbywają się zajęcia edukacyjne. Przedszkole
dysponuje 125. miejscami w pięciu grupach.
Dzieci przebywają w przedszkolu pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, która w codziennej pracy wykorzystuje zdobytą wiedzę i umiejętności. Nauczycielki stale się doskonalą, poszerzając ofertę edukacyjną przedszkola. Wśród metod stosowanych w przedszkolu można wymienić: Metodę Dobrego Startu (Marty Bogdanowicz), metodę ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, aktywne słuchanie muzyki wg Batii Strauss, gimnastykę twórczą R. Labana, Edukację przez ruch D. Dziamskiej oraz wiele innych.
W przedszkolu odbywają się dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, zajęcia taneczne oraz zajęcia sportowe z elementami judo.
Przedszkole jest czynne w godzinach 6.00 – 17.00

Arki Bożka 19